Aktuality a oznámení

Přednáška doc. Kulky Estetika v kontextu sémiotiky se v úterý 21. 5. ze zdravotních důvodů nekoná.

V duchu odvěkké tradice ÚFaR srdečně zve všechny zasvěcené zájemce na iniciační představení studentek a studentů religionistiky. Setkání se uskuteční na obvyklém místě v obvyklý čas a tentokrát se bude týkat staroegyptských zádušních rituálů. Po prezentacích se všichni společně přesuneme do „domu veselí“, kde budeme moci neformálně a důstojně celou událost zakončit.

Katedra filosofie a Centrum pro etiku University Pardubice pořádají ve dnech 24.–25. května 2019 mezinárodní konferenci k antickému politickému myšlení s názvem The Rule of People, the Rule of Law and the Role of Logos in the Public Sphere. Všechny zájemce srdečně zveme.

Oddělení současné kontinentální filosofie FLÚ AV ČR srdečně zve na přednášku prof. Burta Hopkinse Philosophical Problems in the Foundation of Arithmetic: Ancient and Modern, která se koná 23. května od 18,00 v seminární místnosti 124a FLÚ (Jilská 1).

Katedra filozofie Univerzity Palackého v Olomouci až do 31. 8. 2019 přijímá abstrakty pro konferenci Kontinentální filozofie v minulosti a současnosti, která se bude konat 31. 10. až 1. 11. 2019.

Projekt KREAS a oddělení logiky FLÚ AVČR Vás srdečně zvou na přednášku prof. Timma Lamperta (Humboldt-Universität zu Berlin). Přednáška pod názvem Theory of Formalization: An Iconic Alternative se uskuteční dne 13. 5. 2019 od 14:00 v zasedací místnosti FLÚ AVČR v Jilské 1, Praha 1.

Oddělení pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku AV srdečně zve na vernisáž výstavy Božská Moudrost - boží příroda. Rosekruciánské manifesty, Evropa a české země v 17. století, která se koná dne 13. 5. 2019 od 17:00 v Galerii Věda a umění AV ČR, Národní 3, Praha 1 a na mezinárodní workshop The Rosicrucian Manifestos and the Visual and Intellectual Culture of the Seventeenth Century, který se koná při příležitosti výstavy dne 14. 5. 2019 od 9:00 v budově AV ČR, Národní 3, Praha 1, 2. patro, č. 205.
 

V úterý 14. 5. proběhne Rektorský sportovní den. Kursy doc. Kolmana, doc. Hilla, doc. Němce, dr. Matějčkové, dr. Válové i přednáška doc. Kulky Estetika v kontextu sémiotiky se konají.

Centrum formální epistemologie ve spolupráci s Oddělením pro studium antického a středověkého myšlení FLÚ AV ČR si Vás dovoluje pozvat na sérii přednášek a seminářů  k metodologii a historiografii vědy Johna A. Schustera (University of Sydney, Campion College Sydney) ve dnech 14.-17. 5. Program zde.

Centrum formální epistemologie FLÚ AV ČR Vás srdečně zve na přednášku Matjaže Vesela (Filosofický ústav Slovinské akademie věd, Ljubljana) "Newton´s Genesis", která se koná v pondělí 13. 5. 2019 od 13h na Katedře filosofie Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, Praha 2.

Výzkumná skupina Hegel v interdisciplinární perspektivě srdečně zve na přednášku A Hegelian Logic of 'Us'. Implicit Forms and Explicit Representations of Actions and Practices, kterou prosloví prof. Stekeler (Universität Leipzig). Přednáška se koná dne 14. 5. 2019 od 17.30 v místnosti 225V

Pražské centrum židovských studií a Centrum judaistických studií K. a U. Schubertových vyhlašují do 30. 6. CFP na 8. mezinárodní studentský workshop Jewish Spaces, který se bude konat 20. - 22. 10. na Palackého univerzitě v Olomouci.

Prof. Halík dnes (9. 5.) ruší ze zdravotních důvodů výuku a konzultace.