Aktuality a oznámení

Oddělení logiky FLÚ AV ČR srdečně zve na seminář Andrew Teddera: "A Multimodal Interpretation of Descartes’ Creation Doctrine", která se koná 25. 10. 2018 ve 13h v zasedací místnosti (č. 124) FLÚ v Jilské 1. Pozvánka zde.

Podzimní religionistický večírek se uskuteční v pondělí 29. 10. od 19:10 ve 217.

Dr. Švec ruší v týdnu od 22. 10. výuku a konzultační hodiny, je na zahraniční pracovní cestě.

V pondělí 22. října odpadají konzultační hodiny Jakuba Čapka (zahr. cesta). Náhradní termín konzultace lze dohodnout emailem.

V sobotu 20. 10. použijte pro vstup do hlavní budovy FF UK zadní vchod z Valentinské, kde je potřeba zazvonit na vrátnici. Hlavní vchod je kvůli demontáži lešení uzavřen. Knihovna je otevřená!

Do 9. 11. mohou doktorandi podávat žádosti o měsíční (nebo kratší) stipendijní pobyty na Universität Hamburg.

Centrum pro etiku Univerzity Pardubice pořádá 22. - 24. 10. intenzivní seminář s Corou Diamond (University of Virginia) a Jamesem Conantem (University of Chicago/FAGI Leipzig).

13. a 14. listopadu se na Fakultě filosofické Univerzity Pardubice koná konference Místo Komenského v dějinách evropského metafyzického myšleníVšichni zájemci jsou srdečně zváni. Program zde.

Od 22. do 28. října 2018 se koná Týden otevřeného přístupu.

Oddělení současné kontinentální filosofie Flú zve na pracovní seminář Slabé jednání: od etiky k politice, který se koná v pátek 19. 10. 2018 od 10.00 v zasedací místnosti Filosofického ústavu a kde Jan Bierhanzl představí svoji novou knihu L'action faible. De l'éthique à la politique.

18. a 19. 10. se koná na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci konference Merleau-Ponty at the Collège de France.

Oddělení pro studium antického a středověkého myšlení Filosofického ústavu AV ČR zve všechny zájemce na workshop Assessing Agent Causal Libertarianism in the Free Will Debate, který se koná 22. října od 9.30 v zasedací místnosti, Jilská 1, Praha 1. Abstrakty zde.

Prof. THEIN ruší v úterý 16. 10. výuku, zasedá v hodnotícím panelu GAČRu.

CFP na brněnskou studentskou konferenci FILEX prodlouženo do 15. 10. Neváhejte a využijte této možnosti obhájit své filosofické myšlenky před publikem složeným ze studentů jiných filosofických kateder! Konference určena studentům bakalářského a magisterského stupně.