Aktuality a oznámení

Všichni zájemci jsou srdečně zváni na předášku prof. Carlose Lévy
Rhetoric and philosophy in Cicero: from the Pro Murena to the De finibus IV,
která se uskuteční prostřednictvím platformy Zoom 22. 10. 18:00-19:30. Pro link pište na adresu mikes@flu.cas.cz.

Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku prof. Roberta Pasnau (Boulder, Colorado) 13th century Latin Averroism - Siger of Brabant on the intellective soul, kterou přednese v rámci semináře dr. Anny Tropia v úterý 27. 10. od 14.10 na platformě Zoom. Pro odkaz pište na anna.tropia@ff.cuni.cz.

Prof. Petříček přesouvá své konzultační hodiny na pondělí 15 - 16 h.

Časopis AUC Interpretationes prodloužil deadline CFP pro lévinasovské číslo do konce listopadu 2020. Více informací zde

Studovny fakultních knihoven jsou do odvolání uzavřené (s možností studia prezenční literatury na základě individuální domluvy s knihovníkem). Knihovna ÚFaR dočasně ruší sobotní otevírací dobu, ostatní dny zůstávají beze změn. Otevírací doby fakultních knihoven naleznete zde, aktuální informace ke knihovnímu provozu obecně sledujte prosím zde.

Oddělní analytické filosofie FLÚ AV ČR srdečně zve na mezinárodní konferenci Conceptual and Methodological Aspects of Biomedical Research. Koná se 28.–30. 10. via zoom, zájemci nechť pošlou e-mail na pmpos@flu.cas.cz s předmětem "registration", svým jménem a afiliací. Více informací zde, program a abstrakty příspěvků naleznete na stránkách konference.

Úřední hodiny sekretariátu UFAR budou do odvolání v úterý a ve čtvrtek 10 - 12 a 13 - 15. V případě potřeby pište prosím na eva.mokrejsova@ff.cuni.cz.

Právě vyšlo tématické číslo časopisu "Studia Phaenomenologica" věnované fenomenologii a platonismu. U zrodu čísla stál Daniele De Santis, který je i jeho spoluvydavatelem. Blahopřejeme!

Ve středu 7. 10. jsou konzultace dr. O. Švece pouze online (karanténa). Domluva na náhradním termínu je možná po e-mailu.

Link na pořadníkový a (orientační) rozřazovací dokument pro zájemce o Tutorský kurs bude všem studentům prvního ročníku Bc. studia rozeslán (spolu s instrukcemi) e-mailem v úterý 6.10. ve 12:00h. Lze se zapisovat až do 12.10. do 15:00h.

Online informační schůzka k Tutorskému kursu pro nastupující studenty 1. ročníku oboru Filosofie, na níž proběhne i setkání s tutory, se koná v pondělí 5. října od 15:50 do 17:30h na videokonferenční platformě Zoom. Link do místnosti obdrží všichni studenti 1. ročníku hromadným e-mailem 5. října během dopoledne. Všichni "prváci" jsou srdečně zváni!

Online informační schůzka k Tutorskému kursu, na níž dojde i k setkání studentů 1. ročníku s tutory, se koná v pondělí 5. října v 15:50-17:30h na videokonferenční aplikaci Zoom. Link obdrží všichni studenti 1. ročníku v hromadném e-mailu 5. října během dopoledne.

Upozorňujeme studenty na aktualizované informace o možnostech studia učitelství. Bližší informace poskytne Petra Šebešová.

Informační brožurka pro nové studenty bakalářského oboru Filozofie:
pro jednoobor zde, pro dvouobor zde.