Ústav filosofie a religionistiky FFUK

Aktuality

Byla zveřejněna otevírací doba knihovny v období od května do září 2017. Omlouváme se za omezení způsobená rekonstrukcí budov FF UK a děkujeme za pochopení.

Srdečně zveme na přednášku The failure of ontology: Non-dualism, deconstructionism and the problem of time in medieval India, kterou prosloví dr. Jonathan Duquette (University of Oxford) v úterý 9. 5. 2017 v 10,50 v místnosti 218. Abstrakt zde.

V úterý 25. 4. odpadá výuka prof. PETŘÍČKA.

Upozorňujeme na přednášku Ali Benmakhloufa "Islám a filozofie", kterou pořádá Francouzský institut a Knihovna Václava Havla; úterý 25.4. od 19:00 v KVH, Ostrovní 13, Praha 1.

Doc. ANTALÍK ve čtvrtek 27. 4. ruší konzultace a přednášku Náboženství antického Říma II. Úvod do současných náboženství se koná.

Právě vyšla Nomádva č. 22! Ke koupi v Knihovně ÚFaR

BZK z religionistiky se konají 19. 6. Termíny pro SZZK budou domlouvány individuálně. Práci je v obou případech třeba odevzdat do 22. 5.

BZK z FILOSOFIE se budou konat 12. - 14. 6. Závazná přihláška v SIS do 9. 5., kontrola splnění studijních povinností před BZK do 31. 5. Další informace zde.

Srdečně zveme na Mezinárodní religionistickou studentskou vědeckou konferenci (SVK), která se letos uskuteční 29.–31. května 2017 v Ostrožské Nové Vsi. Vnitřní deadline ÚFaRu je 30. dubna. Call for papers a pravidla zde. Facebook akce zde.

SZZK z filosofie se budou konat 21. a 23. 6. Závazná přihláška v SIS do 9. 5., kontrola povinností do 31. 5. Další informace zde.

Oznámení

Nakladatelství Filosofia nabízí k prodeji komplet tři svazky Přístupy k etice I. + II. + III. za zvýhodněnou cenu 449 Kč.

Filosofický ústav AV ČR srdečně zve na mezinárodní workshop Perspectives on Explanation, který se koná 18. a 19. května 2017 v Jilské 1 (místnost 124a).

Frankofonní akademická síť OFFRES vyhlásila výzvu k podávání přihlášek na Evropskou letní universitu nazvanou Penser au-delà de l’homme : Limites, frontières et fins de l’humain, která se bude konat od 5. do 12. července 2017 na FF UK. Termín pro zasílání přihlášek je 30. dubna, bližší informace naleznete zde. S dalšími případnými dotazy se obraťte na Ondřeje Švece.

Program Filosofického semináře na nový semestr: 9. 3. 2017 – James Hill: Berkeleyho filosofie ducha; 30. 3. 2017 - Radek Chlup: Jak rozumět polyteistickým bohům; 20. 4. 2017 - Pavel Kouba: Řeč a zjevnost; 11. 5. 2017 – Karel Thein: Aristotelův člověk: srdce, krev a myšlení.

Doktorský seminář doc. Špinky k antické filosofii se koná každou lichou středu od 17.30. Program setkání je zde.

Institut politologických studií FSV UK, Anglo American University a Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství FF UK vyhlašují "call for papers" na konferenci Republicanism in the History of Political Philosophy and Today (Praha, 3.-4.11.2017).

Prosím věnujte pozornost pozvánce na Letní školu antické filosofie, která proběhne 6.-9. června 2017 na Filozofické fakultě Katolické univerzity v Ružomberku. Tento ročník budě věnován Aristotelově filosofii a lektoři letní školy budou George Karamanolis (Universität Wien); István Bodnár (ELTE/CEU Budapešť); Matyáš Havrda (Akademie věd ČR, Praha) a Ladislav Kvasz (Univerzita Karlova, Praha).

Aktualizované informace o možnostech získání finančních prostředků pro student(k)y naleznete zde.