Ústav filosofie a religionistiky FFUK

Aktuality

Srdečně zveme na workshop výzkumné skupiny Teorie/Filosofie médií "Hranice technicky možného: Ke vztahu umění a techniky", ​jenž proběhne v pondělí 26.6.2017 na Goethe-Institutu a ​na němž mj. vystoupí prof. Miroslav Petříček. Podrobnosti zde: http://hranicemozneho.ff.cuni.cz/workshop/.

Byla upravena otevírací doba knihovny v týdnu od 19. 6. Nebudou k dispozici počítače v předsálí a v sobotu 24. 6. bude otevřena pouze studovna.

Od 26. 6. do 28. 7. bude knihovna z důvodu rekonstrukce zavřena. Děkujeme za pochopení.

Letní konference UNCE se koná 30. 6. 2017 na ETF UK (Černá 9, 3. patro, místnost F).  Zájemci jsou srdečně zváni.

Byla zveřejněna otevírací doba knihovny v období od května do září 2017. Omlouváme se za omezení způsobená rekonstrukcí budov FF UK a děkujeme za pochopení.

SZZK z filosofie se budou konat 21. a 23. 6. Závazná přihláška v SIS do 9. 5., kontrola povinností do 31. 5. Další informace zde.

Oznámení

Mezinárodní sinologické centrum Ťiang Ťing-kuovy nadace při UK zve na mezinárodní symposium „TOWARDS A NEW PARADIGM OF SUBJECTIVITY: ON THE CONTEMPORARY SIGNIFICANCE OF THE ZHUANGZI“. Symposium se koná ve dnech 29. června až 2. července v Öttingenském paláci (Josefská 6, Malá Strana).

Srdečně blahopřejeme k vydání českého překladu Balibarovy knihy Spinoza a politika

Studenti, vyučující a vědečtí pracovníci mohou u Česko-bavorské vysokoškolské agentury (BTHA) žádat o stipendia na jazykové kurzy a letní školy v Bavorsku (žádosti se podávají individuálně).

Kritika. Výpověď umění?
Šrámkova Sobotka, festival českého jazyka, řeči a literatury, probíhá od 1. do 8. července a je letos zaměřen na téma kritiky a vztahu mezi uměním a kritikou. Bohatý program plný přednášek, autorských čtení, divadelních představení a koncertů nabízí také dílny, které mj. vedou pedagogové FF UK Josef Hrdlička, Martin Pokorný a Petr Christov. Studenti FF UK mají slevu, při objednávce je třeba napsat do poznámky "FF UK". Bližší informace www.sramkovasobotka.cz

18. - 20. 10. 2017 se bude konat v Kongresovém centru SAV ve Smolenicích mezinárodní konference Pravda. Teoretické a praktické aspekty.

Právě vyšla kniha Roberta A. Segala Stručný úvod do teorie mýtu. Autorce překladu Lucii Valentinové srdečně blahopřejeme. Ke koupi v Knihovně ÚFaR za 120 Kč.

Srdečně blahopřejeme autorům českého překladu Canguilhemova spisu La connaissance de la vie, který právě vyšel v nakladatelství Karolinum.

Institut politologických studií FSV UK, Anglo American University a Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství FF UK vyhlašují "call for papers" na konferenci Republicanism in the History of Political Philosophy and Today (Praha, 3.-4.11.2017).

Aktualizované informace o možnostech získání finančních prostředků pro student(k)y naleznete zde.