Ústav filosofie a religionistiky FFUK

Doc. Chlup ruší dnes (13. 11.) konzultační hodiny.

Čtvrteční přednáška "Štěstí a dobrý život" a páteční konzultace Štěpána Špinky tento týden z důvodu konání mezinárodní platónské konference (http://ufar.ff.cuni.cz/sites/default/files/imce/Jakub/gorgias_poster.pdf) odpadají. Páteční seminář "Bolesti a slasti" se koná, je však posunut na 13,30-14,30.

Jakub Jirsa ruší 14.11.2019 konzultace z důvodu účasti na konferenci. Náhradní termín lze dohodnout emailem.

Doc. Palkoska ruší dne 13.11. přednášku "Věda a vědění v západní myšlenkové tradici" (12:30-14:05h) z důvodu ohlášené okupační stávky za klima.

Srdečně zveme na XIIth Symposium Platonicum Pragense, které se koná ve dnech 13.-15. listopadu 2019 ve vile Lanna (V Sadech 1, Praha 6). Tématem symposia je Platónův dialog Gorgias.

Srdečně blahopřejeme Jiřímu Dyndovi k vydání monografie Slovanské pohanství ve středověkých ruských kázáních

(Ke koupi v Knihovně ÚFaR.)

FLÚ AV ČR vyhlašuje CFP na konferenci Conceptual and Methodological Aspects of Biomedical Research, která se bude konat 4. a 5. června 2020 v Praze. Termín pro zasílání abstraktů je 10. ledna 2020

Konzultační hodiny Karla Theina se v úterý 12. a 19. 11. přesouvají na 17.00–18.00.

Srdečně zveme na přednášku k 30. výročí 17. listopadu 1989: Socrates and the weakness of the strong man: The rhetoric of the true politician kterou prosloví Prof. Michael Erler z Julius-Maximilians-Universität Würzburg. Kde: Vila Lanna, Praha 6, V Sadech 1. Kdy: 13. 11. 2019 v 17:30.

Profesor Miroslav Petříček je letošním laureátem Ceny Jaroslava Seiferta. Bude mu udělena za knihu Filosofie en noir. Srdečně blahopřejeme!

Profesor Tomáš Halík obdržel od německého prezidenta Frank-Waltera Steinmeiera státní vyznamenání Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Srdečně blahopřejeme!

Oznámení

Upozorňujeme na panelovou diskusi "Česko-britská spolupráce na undergroundových seminářích", čtvrtek 14. listopadu 2019 10:00–12:00 Vlastenecký sál Karolina, Ovocný trh 3.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni na jednotlivá sezení Kolokvia k antické filosofii, které se koná nepravidelně ve čtvrtek od 19:10 v m.č. 225V. Materiály budou k disposici vždy s týdenním předstihem na moodlu. Program je ke stažení zde.

Univerzitní centrum pro studium antické a středověké myšlenkové tradice (UNCE) zve všechny zájemce na pravidelná středeční pracovní setkání nad tématem stvoření člověka v různých kulturních a interpretačních tradicích (středy 16.50–18.20, ETF, Černá 9, místnost H).