ÚFaR bude po dalších 6 let hlavním řešitelem univerzitního centra excelence

V soutěži univerzitních center exćelence (UNCE) se na prvním místě ze všech podpořených projektů umístil projekt JAZYK, OBRAZ, GESTO: PODOBY DISKURZIVITY, který získal financování na dalších 6 let. Centrum je společným projektem filosofů, filologů, uměnovědců, lingvistů a matematiků, pro něž je jazyk nejen médiem, ale i specifickým předmětem výzkumu. Ve spolupráci tří fakult, FF UK (prof. Miroslav Petříček, prof. Eva Voldřichová-Beránková, prof. Vojtěch Kolman), MFF UK (prof. Jaroslav Nešetřil) a FHS UK (doc. Josef Fulka), se tento výzkum systematicky zaměřuje na srovnání a interakce rozličných přístupů k diskurzivitě, od chápání jazyka jako empirického fenoménu po jeho hermeneutické uchopení jako média smyslu a interpretace. Za spojující rys těchto pojetí a současně jejich předpoklad jsou považovány aspekty gestické (vtělené a interaktivní podoby jazyka) a obrazové (materiální podoby jazyka).

Centrum sdružuje ca 17 juniorských badatelů z oborů napříč FF UK, MFF UK a FHS UK pod vedením 5 seniorů. Další detaily zde.

Úvod > Aktuality > ÚFaR bude po dalších 6 let hlavním řešitelem univerzitního centra excelence